Travel diary - Košice.

Minulý týždeň sme boli v Košiciach. K napísaniu postu som sa však dostala až teraz. Rozhodla som sa (aby to tu nebolo až také fádne), že napíšem o tom, ako bolo.


Išli sme zo školy na exkurziu. Ráno o šiestej sme už sedeli vo vlaku a do Košíc sme prišli okolo desiatej. Musím vám povedať, že cestovanie vlakom proste zbožňujem a je mi jedno, že som nim išla iba pár krát (o to viac si tú cestu užívam).
Počasie síce nebolo bohvieaké, bolo zamračené a fúkal studený vietor ale nám to akosi nevadilo. V triede sme tri "blogerky" (uau, ako je to možné?) a preto zrkadlovky - v mojom prípade obyčajný kompakt - iba tak cvakali. Navštívili sme Technické múzeum. Planetárium bolo super akurát tá pani by mala popracovať na ústnom prejave. Sieň výbojov, do ktorej sme mali pôvodne namierené bola zavretá a preto sme išli na nejakú expozíciu, meno ktorej som neriešila ale bolo to super. Žiadne nudné technické blbosti. Jednoduché fyzikálne javy boli vysvetlené pomocou pokusov, očných klamov, hádaniek a hlavolamov a návštevník si všetko skúšal sám. Určite odporúčam navštíviť!Nakoniec sme mali rozchod, počas ktorého sme sa vybrali do Mekáča. Trochu ľutujem, že sme nepochodili námestie, kaviarničky a cukrárne ale to nabudúce. Zlatý klinec programu- zakončenie v Auparku, pretože my taký v meste nemáme, najbližší je 60 kilometrov ďaleko a aspoň pre mňa to bola taká rarita. V H&M som si kúpila tú najkrajšiu čiernu sukňu, o ktorej budem ešte dlho básniť. Cesta naspäť bola skvelá a veľa krát som sa presvedčila, že niet nad dobrý kolektív. Síce mnohí (ba takmer všetci) tvrdia, že sme kolektív strašný, ja si myslím, že keď sa aspoň dvanásti vedia spolu porozprávať je to fajn. To je hlavné. Tento deň bol proste skvelý :)Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára